Отдел по образованию Пружанского райисполкома
Книга Беларуси XIV-XVIII веков
Могилевский институт МВД Республики Беларусь
Архивы
Яндекс.Метрика

Ученикам

Выпускнику!

01 декабря 2018 года  в 11.00 в актовом зале УВД Брестского облисполкома (г. Брест, ул.Коммунистическая, 28) состоится День открытых дверей по вопросам поступления в учреждения образования системы МВД Республики Беларусь и прохождения службы в органах внутренних дел с приглашением общественных организаций, а также участием руководства  Академии и Могилевского института МВД Республики Беларусь. Будет организована выставка вооружения и специальных средств.

 

Отдел внутренних дел Пружанского райисполкома

Простые правила безопасности

 

 

На воде

  • Когда купаешься, рядом должны быть взрослые – в сложной ситуации они всегда помогут!
  • Ныряй в хорошо знакомых местах, там, где под водой нет опасных предметов!
  • Если не умеешь плавать, купайся только в специально отведенных местах!
  • Плавай только в пределах, обозначенных буйками, – это безопасная зона!
  • На надувных предметах плавай недалеко от берега – такие плавсредства могут порваться!

 

На дороге

  • Играй вдали от проезжей части дороги!
  • Не выбегай из-за стоящего транспорта – автомобиль не может остановиться мгновенно!
  • Пристегнись при движении в автомобиле – ремень безопасности спас не одну жизнь!
  • Обозначь себя фликером в темное время суток – будь заметен!
  • Переходи дорогу только по пешеходному переходу на зелёный сигнал светофора!
  • Посмотри сначала налево, затем направо – убедись, что водитель тебя пропускает!

С огнём

  • Не играй с открытым огнем, спичками, зажигалками!
  • Не пользуйся горючими и воспламеняющимися жидкостями!
  • Проверь перед уходом: выключил ли ты нагревательные приборы!
  • Во время грозы находись подальше от воды, высоких деревьев и столбов.
  • В лесу разжигай костер только со взрослыми на кострищах или в выкопанных углублениях.
  • Крайне опасно разводить огонь на торфяниках и в засушливую погоду.

 

Выпускнику!

ВЫПУСКНИКУ 2019!

 

17 ноября 2018 года  в 11.00 в отделе внутренних дел Пружанского райисполкома по адресу: г. Пружаны, ул. Советская, 36, будет проводиться День открытых дверей для выпускников средних школ района.

Выпускников школ ознакомят с условиями поступления в учреждения образования МВД Республики Беларусь. Также будет организована экскурсия по РОВД, выставка вооружения и специальных средств.

 

Отдел внутренних дел Пружанского райисполкома

План мерапрыемстваў на восеньскія канікулы 2018/2019 нав.год

п/п

Мерапрыемствы Удзельнікі Час Тэрмін Месца прав. Адказныя
1. Экскурсія на крухмальны завод ААТ “Айчына” 7-9 кл. 10.00-13.00 29.10 в. Харава Кл.кіраўнікі
Спартыўныя гульні на свежым паветры 1-4 кл. 09.00-09.45 спарт.пляц. Сахарэвіч М.М.
Акцыя “Помнік” 5-8 кл 09.00 – 11.00 в.Смаляны Капусцян К.Г.
Камп’ютарныя гульні. 1-9 кл. 9.00-12.45 штодзённа кабінет інфарм. Сталярчук Ж.А.
2. Гурток “Весялушкі” 2-4 кл. 09.00-10.00 30.10 спарт. зала Капусцян К.Г.
Гульня “Парады доктара Вітамінкіна” 2-4 кл 10.00-11.00 кабінет Буранка Н.М.
Гурток “Выразительное чтение” 2-9 кл. 11.00-12.00 кабінет Сталярчук Ж.А.
Гурток “Юны турыст” 5-9кл. 09.00-11.00 спарт. зала, пляцоўка Сахарэвіч М.М.
3. Спартыўная секцыя 5-9кл. 9.00-10.00 31.10 спарт.пляц. Сахарэвіч М.М.
КТС “Захаваем памяць на вякі”( да 100-годдзя ВЛКСМ) 7-9 кл. 10.00-11.00 кабінет Капусцян К.Г.
Гурток “Гісторыкі краяведы” 6-9 кл. 10.00-12.00 кабінет Сахарук М.Р.
Гульня-падарожжа “Акцябраты – цікаўныя рабяты” 1-4 кл. 12.00-12.45 тэрыторыя школы Зверава А.М..
4. Экскурсія на страусіную ферму 1-5 кл 09.00-14.00 01.11 Кобрынскі р-н Кл.кіраўнікі
КТС “Моладзь за здаровы лад жыцця” 6-9 кл 11.00-11.45 кабінет Клюкач А.У.
Спартыўная секцыя 6-9 кл. 09.00-11.00 спарт. зала Сахарэвіч М.М.
5. Аперацыя “Жоўты ліст” 2-9 кл. 09.00-11.00 02.11 школьны двор Кл.кіраўнікі
КТС “Акцябрацкае дзяцінства маіх бацькоў” 2-4 11.00-12.00 кабінет Буранка Н.М.
Экскурсія “Гісторыя маёй вёскі” 5-7 кл. 12.00-13.00 в.Загор’е Яўсеева І.М.
Гурток “Юны турыст” 5-9 09.00-11.00 спарт.пляц. Сахарэвіч М.М.
6. Прагулка “Прыгажосць вакол нас” 2-4 кл. 09.00-10.00 03.11 кабінет Зверава А.М.
Гурток “Гісторыкі краяведы” 5-9 кл. 10.00-12.00 кабінет Сахарук М.Р.
Дзелавая гульня “Дзе,калі і што бяспечна?” 7-9 кл. 12.00-13.00 кабінет Усманава Н.А.
Спартландыя “Самы спрытны” 2-4 кл. 10.00-11.00 спарт.зала Сахарэвіч М.М.
7. Гурток “Творчая майстэрня” 5-9 (хлопч) 10.00-11.00 05.11 кабінет Сахарук М.Р.
Экскурсія-назіранне  “Дзе таіцца небяспека?” 5-9 кл. 09.00-10.00 кабінет Клюкач А.У.
Спартыўныя гульні 2-4 кл. 10.00-11.00 спарт. зала Сахарэвіч М.М.
Аперацыя “Чысты двор” 2-9 кл. 11.00-13.00 школьны двор Кл.кіраўнікі
8. Гурток “Весялушкі” 2-4 кл. 09.00-10.00 06.11 спарт. зала Капусцян К.Г.
Гульня-падарожжа “Малая радзіма – тэрыторыя новых ведаў” 2-6 кл. 12.00-12.45 Тэрыторыя школы, лесапарка Бяляўская А.М.
КТС “Моладзь – за бяспеку руху” 5-9 10.00-11.00 спарт.гарадок Усманава Н.А.
Гурток “Юны турыст” 5-9 09.00-11.00 спарт.пляц. Сахарэвіч М.М.

Графік работы бібліятэкі

Графік работы бібліятэкі

 

    Панядзелак                                       Аўторак

    09.20 —  12.00                                     10.25 – 11.20                                 

    13.10 – 14.10                                     15.20 – 16.00

    15.10 – 16.00

 

    Серада                                                Чацвер

    08.00 – 09.15                                     10.20 – 12.00

                                                               12.20 — 15.20

 

    Пятніца                                               Субота

08.00 – 11.10                                         09.00 – 13.00

15.10 – 16.00

 

Санітарны дзень —

                                 першы панядзелак  месяца

расклад факультатыўных заняткаў у 2018/2019 навучальным зодзе

 

 

 

 

 

Расклад факультатыўных заняткаў 1-4 клас

Дзень

Клас

1 2 3 4
Панядзелак   Матэмат.вясёлка 13.00-13.45    
Аўторак       Асн.бяспекі жыццядзейн. 13.10– 13.55
Серада   Уводзіны ў свет замежн.мовы

13.00-13.45

  Путешествие в мир сказки 13.55 – 14.40
Чацвер Гадзіна зд.і спорту 10.50-11.35 Гадзіна зд.і спорту 10.50-11.35 Гадзіна зд.і спорту

11.45 – 12.30

Гадзіна зд.і спорту

11.45 – 12.30

Пятніца        
Субота        

 

 

 

 

 

 

 

Расклад факультатыўных заняткаў 5-9 класы

Дзень

Клас

5 6 7 8 9
Панядзе-лак       Займальны свет жывёл

14.50-15.35

 
Аўторак Пазнай свет

13.55-14.40

Погруж.в интер.мир образов.и правопис.слов

15.00 – 15.45

Асн.бясп.жыц. 14.05 – 14.50    

Асн.бясп.жыц. 14.50-15.35

Серада Гадзіна зд.і спорту

10.50-11.35

Гадзіна зд.і спорту

10.50-11.35

  Гадзіна зд.і спорту

11.45 – 12.30

Гадзіна зд.і спорту

13.00 – 13.45

 

Чацвер     Гадзіна зд.і спорту

13.00 – 13.45

Асн.бясп.жыц. 14.50-15.35  
Пятніца          
Субота   Складаны сказ без складанасці (бел.мова)

Адгадай і дакажы (матэм.)

Секреты синтаксиса и пунктуации (русск.яз)

 

Расклад пазакласнай работы ў 2018/2019 навучальным годзе

 

Расклад пазакласнай работы 1-4 клас

Дзень

Клас

1 2 3 4
Панядзелак     Грамадска-карысная

праца

14.50-15.35

Грамадска-карысная

праца

14.50-15.35

Аўторак Інфармацыйная

гадзіна

08.50-09.10

Інфармацыйная

гадзіна

08.50-09.10

Інфармацыйная гадзіна

08.50-09.10

 

Інфармацыйная гадзіна

08.50-09.10

 

Танцавальны гурток “Весялушкі”

14.05 – 14.50

Серада        
Чацвер        
Пятніца Класная гадзіна

14.50-15.25

Класная гадзіна

14.50-15.35

Класная гадзіна

14.50-15.35

Класная гадзіна

14.50-15.35

Субота        

 

 

 

 

 

 

Расклад пазакласнай работы 5-9 класы

Дзень

Клас

5 6 7 8 9
Панядзе-лак          
Аўторак Інфарм.гадзіна

08.50-09.10

Грам.-карысная

праца

14.50-15.35

Інфармацыйная

гадзіна

08.50-09.10

Інфармацыйная

гадзіна

08.50-09.10

Інфарм.гадзіна

08.50-09.10

Грам.-карысная

праца

15.05-15.50

Інфармацыйная

гадзіна

08.50-09.10

Серада     Грам.-карысная

праца

14.50-15.35

  Грам.-карысная

праца

14.50-15.35

Чацвер Грам.-карысная

праца

14.50-15.35

Грам.-карысная

праца

14.50-15.35

    Грам.-карысная

праца

14.50-15.35

Пятніца Класная гадзіна

14.50-15.35

Класная гадзіна

14.50-15.35

Класная гадзіна

14.50-15.35

Класная гадзіна

14.50-15.35

Класная гадзіна

14.50-15.35

Субота Спартыўная секцыя 10.00

Гурток “Творчая майстэрня” 11.00

Гурток “Выразнае чытанне” 12.00

 

Расклад заняткаў на І паўгоддзе 2018/2019 навучальны год

 

дзень № п/п 1 клас 2 клас 3 клас 4 клас
панядзелак 1. бел. мова асн.бясп.жыц. музыка музыка
2. фізк.і здар. фізк.і здар. бел.мова матэм.
3. бел. чыт. матэматыка матэматыка англ.мова
4.   бел.мова бел.чыт. бел.чыт.
5.       асн.бясп.жыц.
6.        
7.        
аўторак 1. бел.мова руск.мова фізк.і здар. фізк.і здар.
2. музыка музыка руск.мова матэматыка
3. матэм. матэматыка англ.мова руск.мова
4. бел.чыт. руск.чыт. матэм. руск.чыт.
5.     руск.чыт. чал.і свет
6.        
7.        
серада 1. руск.мова бел.чыт. выяўл.маст. выяўл.маст.
2. выяўл.маст. выяўл.маст. матэматыка матэматыка
3. матэматыка матэматыка бел.мова англ.мова
4. чал.і свет бел.мова англ.мова бел.мова
5.     бел.чыт. бел.чыт.
6.        
7.        
чацвер 1. бел.чыт. руск.чыт. руск.чыт. руск.чыт.
2. матэматыка матэматыка руск.мова руск.мова
3. гадз.зд.і сп. гадз.зд.і сп. матэматыка англ.мова
4. бел.мова руск.мова гадз.зд.і сп. гадз.зд.і сп.
5.   чал.і свет асн.бясп.жыц.  
6.        
7.        
пятніца 1. фізк.і зд. фізк.і зд. чал.і свет бел.чыт
2. прац.нав. прац.нав. бел.мова матэм.
3. матэм. бел.мова фізк.і здар. фізк.і здар.
4. выяўл.маст. бел.чыт. англ.мова бел.мова
5.     прац.нав. прац.нав.
6.        
7.        

 

 

дзень № п/п 5 клас 6 клас 7 клас
панядзелак 1. руск.літ геаграфія англ.мова
2. руск.мова матэматыка біялогія
3. гісторыя руск.мова фізк.і здар.
4. англ.мова фізк.і здар. матэматыка
5. фізк.і здар. сусв.гіст. руск.мова
6. матэматыка бел.мова руск.літ.
7.      
аўторак 1. чал.і свет мастацтва бел.мова
2. англ.мова матэматыка сусв.гіст.
3. матэматыка бел.мова гадз.зд.і сп.
4. бел.мова англ.мова матэматыка
5. бел.літ. руск.мова англ.мова
6.   руск.літ. асн.бясп.жыц.
7.      
серада 1. матэматыка бел.літ. руск.літ.
2. гісторыя бел.мова руск.мова
3. гадз.зд.і сп. інфарматыка фізіка
4. руск.мова матэматыка інфарматыка
5. руск.літ сусв.гіст. мастацтва
6.   англ.мова матэматыка
7.      
чацвер 1. фізк.і здар. руск.літ геаграфія
2. англ.мова матэматыка хімія
3. матэматыка руск.мова матэматыка
4. бел.мова біялогія сусв.гіст.
5. мастацтва гадз.зд.і сп. бел.мова
6.   асн.бясп.жыц. бел.літ.
7.     фізк.і здар.
пятніца 1. руск.мова бел.мова англ.мова
2. прац.нав. матэматыка матэматыка
3. матэматыка англ.мова прац.нав.
4. бел.мова фізк.і здар. прац.нав.
5. бел.літ. прац.нав. фізіка
6. асн.бясп.жыц. прац.нав. біялогія
7.      

 

УЗГОДНЕНА

прафарг.__________ Н.А.Усманава

 

дзень № п/п 8 клас 9 клас дзяжурны настаўнік
панядзелак 1. фізіка сусв.гіст. Усманава А.У.

Яўсеева І.М.

2. сусв.гіст. англ.мова
3. матэматыка біялогія
4. біялогія матэматыка
5. геграфія бел.мова
6. матэматыка фізк.і здар.
7. бел.літ.  
аўторак 1. руск.літ. грамадазн. Кандрацюк Л.І.

Капусцян К.Г.

2. руск.мова руск.літ.
3. хімія руск.мова
4. фізк.і здар. фізіка
5. матэматыка асн.бясп.жыц.
6. англ.мова матэматыка
7.    
серада 1. геграфія англ.мова Клюкач А.У.

Бяляўская А.М.

 

2. матэматыка хімія
3. сусв.гіст. бел.літ.
4. гадз.зд.і сп. бел.мова
5. інфарматыка гадз.зд.і сп.
6. фізіка чарчэнне
7.   інфарматыка
чацвер 1. матэматыка руск.мова Буранка Н.М.

Сахарук М.Р.

2. бел.літ. фізк.і здар.
4. бел.мова біялогія
5. англ.мова матэматыка
6. біялогія сусв.гіст.
7. руск.мова прац.нав.
пятніца 1. асн.бясп.жыц.   Схарэвіч М.М.

Зверава А.М.

2. прац.нав. фізіка
3. бел.мова англ.мова
4. хімія руск.літ
5. матэматыка хімія
6. англ.мова геаграфія
7. фізк.і здар. матэматыка

Расклад заняткаў на І паўгоддзе 2018/2019 навучальны год

дзень

№ п/п

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

панядзелак

1.

бел. мова

асн.бясп.жыц.

музыка

музыка

 

2.

фізк.і здар.

фізк.і здар.

бел.мова

матэм.

 

3.

бел. чыт.

матэматыка

матэматыка

англ.мова

 

4.

 

бел.мова

бел.чыт.

бел.чыт.

 

5.

 

 

 

асн.бясп.жыц.

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

аўторак

1.

бел.мова

руск.мова

фізк.і здар.

фізк.і здар.

 

2.

музыка

музыка

руск.мова

матэматыка

 

3.

матэм.

матэматыка

англ.мова

руск.мова

 

4.

бел.чыт.

руск.чыт.

матэм.

руск.чыт.

 

5.

 

 

руск.чыт.

чал.і свет

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

серада

1.

руск.мова

бел.чыт.

выяўл.маст.

выяўл.маст.

 

2.

выяўл.маст.

выяўл.маст.

матэматыка

матэматыка

 

3.

матэматыка

матэматыка

бел.мова

англ.мова

 

4.

чал.і свет

бел.мова

англ.мова

бел.мова

 

5.

 

 

бел.чыт.

бел.чыт.

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

чацвер

1.

бел.чыт.

руск.чыт.

руск.чыт.

руск.чыт.

 

2.

матэматыка

матэматыка

руск.мова

руск.мова

 

3.

гадз.зд.і сп.

гадз.зд.і сп.

матэматыка

англ.мова

 

4.

бел.мова

руск.мова

гадз.зд.і сп.

гадз.зд.і сп.

 

5.

 

чал.і свет

асн.бясп.жыц.

 

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

пятніца

1.

фізк.і зд.

фізк.і зд.

чал.і свет

бел.чыт

 

2.

прац.нав.

прац.нав.

бел.мова

матэм.

 

3.

матэм.

бел.мова

фізк.і здар.

фізк.і здар.

 

4.

выяўл.маст.

бел.чыт.

англ.мова

бел.мова

 

5.

 

 

прац.нав.

прац.нав.

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

дзень № п/п 5 клас 6 клас 7 клас
панядзелак 1. руск.літ геаграфія англ.мова
2. руск.мова матэматыка біялогія
3. гісторыя руск.мова фізк.і здар.
4. англ.мова фізк.і здар. матэматыка
5. фізк.і здар. сусв.гіст. руск.мова
6. матэматыка бел.мова руск.літ.
7.      
аўторак 1. чал.і свет мастацтва бел.мова
2. англ.мова матэматыка сусв.гіст.
3. матэматыка бел.мова гадз.зд.і сп.
4. бел.мова англ.мова матэматыка
5. бел.літ. руск.мова англ.мова
6.   руск.літ. асн.бясп.жыц.
7.      
серада 1. матэматыка бел.літ. руск.літ.
2. гісторыя бел.мова руск.мова
3. гадз.зд.і сп. інфарматыка фізіка
4. руск.мова матэматыка інфарматыка
5. руск.літ сусв.гіст. мастацтва
6.   англ.мова матэматыка
7.      
чацвер 1. фізк.і здар. руск.літ геаграфія
2. англ.мова матэматыка хімія
3. матэматыка руск.мова матэматыка
4. бел.мова біялогія сусв.гіст.
5. мастацтва гадз.зд.і сп. бел.мова
6.   асн.бясп.жыц. бел.літ.
7.     фізк.і здар.
пятніца 1. руск.мова бел.мова англ.мова
2. прац.нав. матэматыка матэматыка
3. матэматыка англ.мова прац.нав.
4. бел.мова фізк.і здар. прац.нав.
5. бел.літ. прац.нав. фізіка
6. асн.бясп.жыц. прац.нав. біялогія
7.      

 

УЗГОДНЕНА

прафарг.__________ Н.А.Усманава

 

дзень № п/п 8 клас 9 клас дзяжурны настаўнік
панядзелак 1. фізіка сусв.гіст. Усманава А.У.

Яўсеева І.М.

2. сусв.гіст. англ.мова
3. матэматыка біялогія
4. біялогія матэматыка
5. геграфія бел.мова
6. матэматыка фізк.і здар.
7. бел.літ.  
аўторак 1. руск.літ. грамадазн. Кандрацюк Л.І.

Капусцян К.Г.

2. руск.мова руск.літ.
3. хімія руск.мова
4. фізк.і здар. фізіка
5. матэматыка асн.бясп.жыц.
6. англ.мова матэматыка
7.    
серада 1. геграфія англ.мова Клюкач А.У.

Бяляўская А.М.

 

2. матэматыка хімія
3. сусв.гіст. бел.літ.
4. гадз.зд.і сп. бел.мова
5. інфарматыка гадз.зд.і сп.
6. фізіка чарчэнне
7.   інфарматыка
чацвер 1. матэматыка руск.мова Буранка Н.М.

Сахарук М.Р.

2. бел.літ. фізк.і здар.
4. бел.мова біялогія
5. англ.мова матэматыка
6. біялогія сусв.гіст.
7. руск.мова прац.нав.
пятніца 1. асн.бясп.жыц.   Сахарэвіч М.М.

Зверава А.М.

2. прац.нав. фізіка
3. бел.мова англ.мова
4. хімія руск.літ
5. матэматыка хімія
6. англ.мова геаграфія
7. фізк.і здар. матэматыка